Ammattiosaston Hallitus 2017-2019

Ammattiosaston puheenjohtaja

Päätoiminen luottamusmies

Jarmo Latvala

anestesiasairaanhoitaja

työpuh. 0504743801

kotipuh. 0500-913472

latvala.jarmo@epshp.fi

jarmo.latvala@tehy.net

Ammattiosaston varapuheenjohtaja

Hallituksen varajäsen

Luottamusmies

Jaana Lahtinen     

Kätilö, H 01  

työpuh. 4435

jaana.lahtinen@epshp.fi

Ammattiosaston sihteeri ja tiedottaja

Luottamusmies

Hallituksen varsinainen jäsen

Johanna Haapa-aho

röntgenhoitaja

työpuh. 4621 

johanna.haapa-aho@epshp.fi

Ammattiosaston taloudenhoitaja

Hallituksen varsinainen jäsen

Anna-Maija Rajamäki

apulaisosastonhoitaja

anna-maija.rajamaki@epshp.fi tai amrajamaki@gmail.com

 

Ammattiosaston jäsensihteeri

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Henna Ojaluoma

sairaanhoitaja

Kirurgian pkl puhelin 4981

henna.ojaluoma@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Riitta Iskala

fysioterapeutti

Fysioterapiayksikkö p.3254

riitta.iskala@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Marika Pienimäki

sairaanhoitaja

Ihotautien pkl p. 4077 

marika.pienimaki@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Annikki Välikorpi

lastenhoitaja

osasto H 01 p. 4435 

annikki.valikorpi@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Jukka Valli

sairaanhoitaja

Nuorisopykiatria T19 p. 4219

jukka.valli@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Sari Lampi

sairaanhoitaja

Hematologian ja syöpätautien pkl, p. 3065 

sari.lampi@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Luottamusmies

Marja Pajala

sairaanhoitaja

osasto A12  p. 4431 

marja.pajala@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Paula Ala-Vannesluoma

Sairaanhoitaja

Sisätautien poliklinikka

paula.alavannesluoma@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Erja Lehtinen

sairaanhoitaja

Keuhkopoliklinikka p. 5486

erja.lehtinen@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Sirpa Aaltonen

Osastonhoitaja

HPY p. 83-2673

sirpa.aaltonen@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Monna- Leea Hällström

sairaanhoitaja

Päivystysosasto  p. 8861

monna-leea.hallstrom@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Marja-Riitta Autio

laboratoriohoitaja

Kliininen kemia, p. 06-4153634

marja-riitta.autio@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Anneli Raisio 

sairaanhoitaja, A12

p. 4431 

anneli.raisio@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Hannele Kivelä

sairaanhoitaja, A31

p. 5370 

hannele.kivela@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Hanna Leskinen

sairaanhoitaja

Leikkaussali, p. 5733

hanna.leskinen@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Maija-Leena Kantti

sairaanhoitaja

Korvatautien pkl, p.3551

maija-leena.kantti@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Kalevi Halkosaari

Osastonhoitaja

Ilmajoen ja  Kurikan psykiatrian PKL, p. 050-4742961

kalevi.halkosaari@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Taina Vierunketo

Laboratoriohoitaja

Kliininen kemia, p.06-4153634

taina.vierunketo@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Tiina Korhonen

Sairaanhoitaja

A 31, p.5370 

tiina.korhonen@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Heli Kataja

sairaanhoitaja

Keuhkopoliklinikka, p. 4834

heli.kataja@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Marja-Leena Pettinen

sairaanhoitaja

A 21, p.4418

marja-leena.pettinen@epshp.fi