Ammattiosaston Hallitus 2020-2022

Ammattiosaston puheenjohtaja

Päätoiminen luottamusmies

Jarmo Latvala

anestesiasairaanhoitaja

työpuh. 0504743801

kotipuh. 0500-913472

latvala.jarmo@epshp.fi

jarmo.latvala@tehy.net

Ammattiosaston varapuheenjohtaja

Hallituksen varajäsen

Johanna Yli-Hakala

Sairaanhoitaja

Keuhko-poliklinikka

johanna.yli-hakala@epshp.fi

p. 06-41454906

 

Ammattiosaston sihteeri ja tiedottaja

Luottamusmies

Hallituksen varsinainen jäsen

Johanna Haapa-aho

röntgenhoitaja

työpuh. 4621 

johanna.haapa-aho@epshp.fi

Taloudenhoitaja

Hallituksen varsinainen jäsen

Anna-Maija Rajamäki

apulaisosastonhoitaja

Tehostetun hoidon toimintayksikkö

puh. 6292 (vuorovastaava)

anna-maija.rajamaki@epshp.fi tai amrajamaki@gmail.com

 

Ammattiosaston jäsensihteeri

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Henna Ojaluoma

sairaanhoitaja

Kirurgian pkl puhelin 4981

henna.ojaluoma@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Miika Siren

Ensihoitaja

Ensihoitoalue 1

miika.siren@epshp.fi

 

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Monna- Leea Hällström

sairaanhoitaja

Päivystysosasto  p. 8861

monna-leea.hallstrom@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Kantola Viivi

Laboratoriohoitaja

Kliininen kemia

viivi.kantola@epshp.fi

p.

Hallituksen varsinainen jäsen

Mäki Heli

Osastonhoitaja

synnytys/VST

heli.maki@epshp.fi

p.

Hallituksen varsinainen jäsen

Riitta Iskala

fysioterapeutti

Fysioterapiayksikkö p.3254

riitta.iskala@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Jukka Valli

sairaanhoitaja

Nuorisopykiatria T19 p. 4219

jukka.valli@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Sari Lampi

sairaanhoitaja

A42

sari.lampi@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Virkistystoimikunnan jäsen

Luottamusmies

Marja Pajala

sairaanhoitaja

osasto A12  p. 4431 

marja.pajala@epshp.fi

Hallituksen varsinainen jäsen

Paula Ala-Vannesluoma

Sairaanhoitaja

Sisätautien poliklinikka

paula.alavannesluoma@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Heikkilä Anna

Röntgenhoitaja

anna.heikkila@epshp.fi

p.

Hallituksen varajäsen

Luottamusmies

Jaana Lahtinen     

Kätilö, H 01 

työpuh. 4435

jaana.lahtinen@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Annikki Välikorpi

lastenhoitaja

osasto H 01 p. 4435

annikki.valikorpi@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Anita Panula

Sairaanhoitaja

Päivystysalue

anita.panula@epshp.fi

p.

 

Hallituksen varajäsen

Taina Vierunketo

Laboratoriohoitaja

Kliininen kemia, p.06-4153634

taina.vierunketo@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Sirpa Aaltonen

Osastonhoitaja

HPY p. 83-2673

sirpa.aaltonen@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Anneli Raisio 

sairaanhoitaja, A12

p. 4431

anneli.raisio@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Marja-Leena Pettinen

sairaanhoitaja

A 21, p.4418

marja-leena.pettinen@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Vainionpää Hannu

Sairaanhoitaja

Psykiatrian osasto T 12

hannu.vainionpaa@epshp.fi

p.

 

Hallituksen varajäsen

Marja-Riitta Autio

laboratoriohoitaja

Kliininen kemia, p. 06-4153634

marja-riitta.autio@epshp.fi

Hallituksen varajäsen

Marika Pienimäki

sairaanhoitaja

Ihotautien pkl p. 4077

marika.pienimaki@epshp.fi